Z wykształcenia farmaceuta z tytułem dr nauk medycznych. W dzieciństwie przejawiała humanistyczne zamiłowania i z zapałem pisała do szuflady. Pasja ta wróciła ze zdwojoną siłą po narodzinach dwójki zaczytanych synów - Aleksandra i Juliusza. Miłośniczka dziecięcych książeczek-apteczek, czyli takich pozycji, które obrazują problem oraz jego rozwiązywanie, dając dzieciom wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.
Dziennikarz, aktor, podróżnik i autor 7 książek. Jest specjalistą od taniego podróżowania, prowadzącym m.in. popularne serie w Dzień Dobry TVN: Porada da Radę i Pora na Polskę oraz Polska na Weekend w TVN24. To również autor i prowadzący Pokaż nam świat w TVN24BiS oraz Porada na weekend w Travel Channel. Autor siedmiu książek, zajmuje się popularyzacją turystki niezależnie od wieku i grubości portfela.
Polski aktor kabaretowy i stand-uper, były członek krakowskiej Formacji Chatelet. Współtwórca nieistniejącego już kabaretu Nie My. Szlify aktorskie zdobywał na scenie teatru w Częstochowie, którego dyrektorem był wówczas Marek Perepeczko, wcielając się w tytułową rolę Pana Tadeusza, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Jest również jednym z pomysłodawców przeglądu kabaretowego Trybunały Kabaretowe, organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1996–2019 był członkiem Formacji Chatelet, skąd przede wszystkim znali go widzowie (w tym telewizyjni), gdyż grał tam wiele kultowych postaci, najbardziej znana to "Buba". W roku 2017 wraz z pisarzem Jakubem Ćwiekiem i mistrzem BJJ Maciejem Linke zaczął występować na scenie stand-up w projekcie „Michał Pałubski i Brothells”.
Już w szkole podstawowej postanowiła, że będzie pracować na uniwersytecie i dopięła swego - jest profesorem Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu, gdzie zajmuje się dziejami Ukrainy, polityką rosyjską i z pasją śledzi wszelkie fałszywe informacje. Od 2013 roku jest też etatową wiedźmą, autorką ukazujących się w wirtualnej przestrzeni „Zapisków Wiedźmy”. W chwilach, gdy nie pisze artykułów do zaprzyjaźnionego czasopisma „Kurier Galicyjski” oraz tekstów i książek naukowych, pisze dla własnej przyjemności. Niezmiennie z nadzieją, że także i dla przyjemności czytelników. Jej historie docenili i wydali drukiem jurorzy konkursów literackich („Gry wyobraźni i fantazje inspirowane fragmentami Z roczników, czyli kronik sławnego Królestwa Polskiego Jana Długosza”, „Poznań Fantastyczny” czy też Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego „O statuetkę Stolema”). Lubi ludzi, którzy mają dystans do siebie i świata, podróże, irlandzką muzykę, lwowskie kawiarnie, gorzką czekoladę i górskie wyprawy.
Artysta kabaretowy, założyciel poznańskiego kabaretu Czesuaf oraz stand-uper. Doświadczenie sceniczne oraz niecodzienne poczucie humoru mają odzwierciedlenie w jego twórczości literackiej, którą od lat rozwija jako swoją kolejną pasję. Autor wierszy i prozy dla dzieci („Gupik ma szczęście!” i „Ekstra-Staś ratuje świat”), klaun w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu oraz zapalony biegacz amator startujący w maratonach i ultramaratonach. Jako ojciec dwóch wspaniałych chłopców (w wieku dziesięciu i pięciu lat) i człowiek na stałe pracujący z dziećmi w szpitalach umie trafić w gusta dziecięcego odbiorcy, co doskonale widać na spotkaniach autorskich ubarwianych anegdotami, treściami edukacyjnymi i zabawami integracyjnymi z dziećmi. Utwory Tomasza Piotra Nowaczyka niczym scenki komediowe kończą się zawsze celną puentą.
Ukończyła Uniwersytet Jagielloński. Biolog, perfekcjonistka z artystyczną duszą. Bajki i wierszyki pisze od lat dla przyjemności własnej i przyjaciół.
Jest autorką kilku książek dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. Współpracowała z internetowymi portalami edukacyjnymi i parentingowymi, pisze także artykuły i rymowanki dla Polonii.
Prowadzi bloga wierszowankimalowanki, na którym znajdują się nie tylko bajki, ale także różne rymowane teksty okolicznościowe, oraz krótkie i dłuższe wierszyki.
Uwielbia górskie wędrówki z plecakiem, książki i gry planszowe. Działa w różnych organizacjach i fundacjach. W międzyczasie ciągle się uczy, by podnosić swoje zawodowe kwalifikacje. Stara się otaczać ludźmi, którzy mają pasje, bo to dodaje jej energii i mobilizuje do działania.
Z wykształcenia pedagog specjalny, aktualnie pełnoetatowa mama dwóch chłopców, autorka i współautorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, piosenek i słuchowisk. Współpracowała z wieloma wydawnictwami, fundacjami, a także z czasopismami.
Poza pisaniem jej pasją jest muzyka oraz podróżowanie wraz z mężem i synkami, a misją – rozbudzenie miłości do książek w każdym maluchu i przekonanie dorosłych, że czytanie dzieciom jest ważne i potrzebne i może stać się najmilszym i niezwykle wartościowym codziennym rytuałem. Z tego powodu zainicjowała akcję promującą czytanie #WoleMole, w ramach której odwiedza przyszłych rodziców w szkołach rodzenia, występuje na konferencjach dla nauczycieli przedszkolnych i opiekunów żłobkowych, a także spotyka się z dziećmi i rodzicami na spotkaniach autorskich organizowanych w przedszkolach, szkołach i bibliotekach. Prowadzi także cykl wywiadów dla dzieci #WypiszWymaluj z twórcami książek.
Polski aktor, artysta kabaretowy. Z wykształcenia socjolog. Od 2001 do 2014 roku był członkiem Kabaretu Limo. Po zakończeniu działalności tej formacji zajmuje się głównie pisaniem sztuk oraz improwizacją komediową. W styczniu 2020 r. został stałym komentatorem „Szkła kontaktowego” w TVN24, natomiast miesiąc później odbyła się premiera jego autorskiego recitalu kabaretowego „Z dala od tonacji”. Jest również kierownikiem literackiego trójmiejskiego Teatru Komedii Valldal.
foto: Piotr Manasterski