Ilustratorzy

Alicja Rybicka

Mieszkam i pracuję w Mikołowie. Natomiast w Katowicach,  moim rodzinnym mieście, ukończyłam Liceum Plastyczne a następnie Akademię Sztuk Pięknych. Maluję, rysuję, ilustruję. Tworzę materiały edukacyjne dla dzieci. Miałam dużą przyjemność ilustrować lubiane klasyczne historie, takie jak „Baśnie” Andersena, „Opowieść Wigilijną”czy „Tajemniczy Ogród”. Jestem zakochana w ogrodnictwie.Natura uczy mnie cierpliwości, wrażliwości i pokory. Chciałabym tworzyć ogrody, w których rozkwita wyobraźnia, odnajdziemy spokój, a marzenia staną się rzeczywiste.

Daria Brzezińska

Ilustratorka, autorka okładek i kolorystka. Zaczynała kontynuując dzieło przodków z jaskiń Lascaux i Altamiry czyli malując na ścianach. Później przeniosła się z twórczością do niezliczonej ilości bloków i zeszytów. I trwa to do dzisiaj, z małą przerwą na romans z socjologią. Współpracuje z wydawnictwami i studiami graficznymi. Rysuje urocze zwierzątka, labirynty, elektrownie i instrukcje pierwszej pomocy. Uwielbia czarną kawę, koty (w każdym kolorze) i Półwysep Iberyjski. Inspiracje znajduje wszędzie, także snach. Ciągle szuka nowych kolorów. W wolnych chwilach patrzy w gwiazdy, czyta książki o niewyjaśnionych tajemnicach i ogląda filmy sf. 

Nika Jaworowska-Duchlińska

Ilustratorka, czasami również autorka. 
Nie policzyła nigdy, ile kredek wykończyła w swoim życiu. Rysowała od zawsze. W latach wczesnych czytała książki fantastycznonaukowe, książki o archeologii i "Szpilki".  I tak buja w przestworzach do dzisiaj. Stamtąd obserwuje świat przez lupę, bardzo wnikliwie.
A gdy od czasu do czasu zejdzie na ziemię, wtedy rysuje to, co zobaczyła. Tak powstawały projekty scenografii i kostiumów podczas wieloletniej współpracy z teatrami. Splot okoliczności pchnął ją w ilustrowanie książek. Bezpowrotnie. 
Najlepiej czuje się w swojej pracowni, skąd przez okno patrzy na ogród pełen ptaków. Rysuje w towarzystwie swoich asystentów, dwóch psów i dwóch kotów. 

Grzegorz Raczek

Pomysłodawca, założyciel i wieloletni redaktor naczelny portalu kulturalnego duże Ka. To samo dotyczy portalu Papierowy Pies (w tym wypadku naczelny do tej pory). Pomysłodawca i główny organizator konkursu literacko-plastycznego dla dzieci i dorosłych Bazgroł. Orgaznizator zbiórki książek w ramach akcji Tuturu - Wspieramy Biblioteki. Niespełniony radiowiec. Obecnie członek zarządu Fundacji "Narysuj Mi Baranka" i dyrektor wydawniczy wydawnictwa Prosie Bardzo. Grafik, ilustrator, operator DTP. Prywatnie syn, mąż, ojciec i szczęśliwy dziadek. Hobby: wnuczka Janinka i stare książki dla dzieci. Odgraża się, że założy Muzeum Ilustracji dla Dzieci.

Daniel Włodarski

Autor ilustracji dla dzieci, okładek i animacji.
Gdy był mały wpadł do studni, ale na szczęście złapały go pająki. Obiecał im nigdy nie pakować się w tarapaty i w podziękowaniu codziennie przynosić ciastka. Postanowił również narysować całą pajęczą rodzinę, ale nogi zawsze wychodziły mu krzywe. Dzięki codziennemu treningowi rysunek w końcu się udał, a pająki były zachwycone. Zachęcony przez tatę pająka zaczął rysować na poważnie – tak zaczęły powstawać ilustracje do książek dla dzieci. Rysuje do tej pory, niosąc radość dzieciom małym i dużym, tym grzecznym i tym, które tak jak on często pakują się w tarapaty. Mieszka w domku na drzewie z żoną, dwoma synkami i córką. Gdy nie rysuje buja się na oponie, marząc o tym, jak smakują chmury i wstrzymując oddech na czas.

LOGOWANIE

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło? Nie masz konta? Załóż je!