Plany wydanicze wydawnictwa Prosie Bardzo

6 kwietnia 2021, 21:17,
Plany wydanicze wydawnictwa Prosie Bardzo

Poznaliście już kilku współpracujących z nami ilustratorów i pisarzy (za chwilę przedstawimy kolejnych), pora więc napisać co nieco o naszych najbliższych planach wydawniczych. Wypadałoby, co nie?

Niestety z podjęciem działań musieliśmy nieco poczekać, Dlaczego? Już wyjaśniamy! Otóż Prosie Bradzo podpięte jest pod fundację Narysuj Mi Baranka, a tego typu organizacje czekają na wpis do KRS znaaaaacznie dłużej. Na to w prawie zapisane przeciągnięcie nałożyła się dodatkowo pandemia i okazało się, że żeby dostać odpowiedni wpisa uprawniający nas do rozpoczęcia działalności musieliśmy czekać aż sześć miesięcy. A bez tego niestety nic nie można było zrobić - ani konta w banku założyć, ani podpisać umowy z autorami, ani ustawić form sprzedaży książek ze strony wydawnictwa czy aukcji na rzecz fundacji. Ale po blisko półrocznym kręceniu palcem w bucie (na to nie musieliśmy mieć zgodny odpowiedniej instytucji) doczekaliśmy się! Mamy wpis i nie zawahamy się go użyć. 

Do roboty wzięliśmy się bardzo energicznie. Efekty już widać! Z dnia na dzień powiększa się grono pisarzy i ilustratorów współpracujących z naszym wydawnictwem. To z nimi pracować będziemy przez najbliższe miesiące, to ich dzieła sygnować będziemy różowym prosiaczkiem!

Być może już w kwietniu ukaże się zbiór opowiadań połączony ze wstępem do większej przygody "Michaśek i inne psipadki" (kontunuacją będzie wydany jeszcze w tym roku zbiór opowiadań "Michaśek i sęs życia" oraz "Lewa strona dziury"). Tekst i ilustracje - Grzegorz Raczek. W tym roku planujemy wydać jeszcze dwie pozycje tego autora: "21/3" i "Poko-Poko". Więcej informacji już wkrótce.

Również w kwietniu lub maju ukaże się zbiór wierszyków "Rymowany zwierzyniec" Beaty Jaczewskiej i bajka Izabeli Michty "Prawdziwy skarb" (ta druga autorka pojawi się z jeszcze jedną książeczką, ale o niej już wkrótce). Niedługo potem pojawi się w naszej ofercie pozycja autorstwa Romualda Pawlaka.

Jeszcze przed wakacjami chcielibyśmy zapoczątkować serię "Kabareciarze dzieciom", w której jako autorzy (pisarze i ilustratorzy) zaprezentują się przedstawiciele polskiej sceny kabaretowej. Na pierszy ogień pójdzie Szymon Jachimek (były kabaret Limo), a nieco później Toamsz Piotr Nowaczyk (kabaret Czesuaf), Michał Pałubski (Formacja Chatelet) i... o tym dowiecie się z późniejszych komunikatów, bo w odwodzie mamy jeszcze dwa nazwiska, a próbujemy nawiązać kontakt z kolejnymi satyrykami.

Oczywiście cały czas czytamy nadesłane propozycje wydawnicze więc już wkrótce nasza lista może się nieco wydłużyć. Ba, na pewno się wydłuży, bowiem już rozpoczęliśmy ożywioną dyskusję z dwiema autorkami (ich nazwiska podamy na dniach).

W dniach 9-12 września 2021 roku planowane są Warszawskie Targi Książki. Na razie niepewnie, ale z każdym dniem coraz śmielej przebąkiwać będziemy o chęci uczestnictwa wydawnictwa w tym wydarzeniu. Wiamomo, my też chcielibyśmy przedstawić swoją ofertę i autorów. Na razie ciężko pracujemy i obserwujemy sytuację - czas pandemii pokazał, że różnie może być.

I na koniec jeszcze jedna informacja. Jakiś czas temu wspominaliśmy o ewentualnym wydaniu książki o 11 latach organizowanego przez nasz portal Papierowy Pies konkursu Bazgroł. Nie zarzucamy tych planów, a nawet chcemy je rozszerzyć - to znaczy dodajemy do listy nagród tej akcji możliwość wydania najlepszej pracy!

Jak widzicie, plany takie, że mucha nie siada!

LOGOWANIE

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło? Nie masz konta? Załóż je!